Založ si blog

Ukončime spoločne korupciu a rozkrádanie! !!

,,IDEOLÓGIA STRANY NAJ PREDSTAVUJE VYTVORENIE NOVÉHO SLOVENSKA A SOCIÁLNE TRHOVÉHO HOSPODÁRSTVA. OLIGARCHICKÝ ŠTÁT BUDE MINULOSŤOU A VYBUDUJEME ORGANICKÝ PRÁVNY ŠTÁT – PÔJDE TEDA O MASÍVNU PREMENU, KTORÁ SA DOTKNE TAKMER VŠETKÝCH INŠTITÚCIÍ.”

S týmito slovami sme začali chodiť medzi ľudí. Vzali sme si silnú dávku trpezlivosti, lebo sme vedeli, že ľudia v tejto dobe sa už boja dôverovať, majú strach a sú apatickí. Nie sú si ničím a nikým istí.

My sme však pokračovali. Chodíme do malých zabudnutých dediniek a do miest všade na Slovensku. Rozprávame sme sa s ľuďmi, počúvame ich životné príbehy, ich finančné situácie a neraz nám je ťažko na duši. Mladí či starí, chorí či zdraví …  Sto ľudí, sto príbehov. U mnohých je to snaha a boj o každodenné prežitie. Keď má niekto päť člennú rodinu a príjem 450 eur. Z toho treba ešte zaplatiť nájom a čo im ostane? Možno 250 eur. A ako sa dá z tejto sumy žiť celý mesiac? Nezvládnuteľná situácia.

A toto je jeden z mnohých dôvodov, prečo chceme stranu NAJ registrovať a prečo sme zbierali podpisy. Bolo nám jedno či snežilo, mrzlo, pršalo alebo fúkal nepríjemný vietor. A tiež nám bolo jedno, či sa to riaditeľke Tesca v Skalici páči alebo nie. Áno, stalo sa, že príslušníci mestskej polície prišli pred supermarket a chceli, aby sme odišli. A pýtam sa, prečo? Veď sme tam stáli a rozprávali sa s ľuďmi. Predsa ľudia sa denno-denne rozprávajú na ulici, pred obchodom a nik po nich nechce, aby opustili danú časť chodníka. A na súkromnom majetku sme tiež nestáli. Tak potom, kde bol problém?

Čím ďalej, tým častejšie počujem z každej strany kam sa pozriem, že ľudia chcú  radikálnu zmenu. Už nechcú takýto život v chudobe a biede. Ľudia chcú mať konečne plnšie peňaženky, chcú mať možnosť si zvýšiť životnú úroveň, mať kontrolu nad svojím vlastným životom a nebáť sa toho, čo prinesie každý nový deň. A tieto odozvy ľudí sú pre nás hnacím motorom. Ľudia stále majú vieru a nádej. Veria, že ešte nič nie je stratené a že tie dobré časy sú ešte pred nami. Táto viera nás ženie v pred. Vzdať sa? Nie! Viem, že Slováci sú hrdý národ a vzdať sa nemáme v povahe.

Aj naďalej budeme chodiť medzi ľudí, budeme sa s nimi rozprávať o ich potrebách a prianiach, zdieľať s nimi ich problémy a radosti. A budeme im ponúkať možnosti, ako riešiť ich danú situáciu.

Sme tu pre ľudí, tak to bolo, je a vždy bude.

 

Roman Hílek

člen predsedníctva strany NAJ a  zástupca manuálne pracujúcich ľudí na Slovensku

 

 

Výsledek obrázku pro síla ludu

jangaso.sk

Píšu sa dejiny! !!

04.07.2017

„Dejiny sú svedkami času, svetlom pravdy, živou pamäťou, učiteľkou života a poslom minulosti.“ Povedal veľký muž minulosti Marcus Tullius Cicero. Áno, dejiny sú nezvratnou súčasťou viac »

NÁDEJ PRE VŠETKÝCH

23.06.2017

Čestnosť, precíznosť a poctivosť. Tri slová, ktoré robia ľudí ľuďmi. Tri slová, ktoré by mali vládnuť svetom ako takým. A však vo svete politiky by to malo platiť dvojnásobne. Áno, viac »

DUSÍME SA! !!

14.06.2017

„Veci, ktoré nás zničia: politika bez princípu, potešenia bez svedomia, bohatstvo bez práce, poznanie bez charakteru, podnikanie bez morálky, veda bez ľudskosti a zbožná úcta bez ochoty obetovať viac »

Alitalia

Alitalia mohla dostať nepovolenú pomoc od štátu

23.04.2018 22:38

Talianska letecká spoločnosť Alitalia mohla ťažiť z nelegálnej podpory štátu, oznámila v pondelok Európska komisia. Vyšetrí to.

ján kuciak, priatelka, vražda, martina kusnirova

Ján Kuciak a Martina Kušnírová sa stanú čestnými občanmi mesta Žilina

23.04.2018 22:32

S návrhom prišlo 28 z 31 poslancov žilinského mestského zastupiteľstva.

NATO

Vstup balkánskych krajín do NATO povedie k destabilizácii, miení Rusko

23.04.2018 21:40

Čierna Hora vstúpila do NATO proti vôli občanov. Je to najzávažnejšie porušenie princípov modernej demokracie, tvrdí šéfka ruského parlamentu Matvijenková.

polícia, študent, zadržanie,

Na pražskom letisku zadržali cudzincov, ktorí mali surovo napadnúť čašníka

23.04.2018 21:14

Muži sú podozriví zo spáchania trestného činu ťažkého ublíženia na zdraví a výtržníctva, za čo im hrozí až desať rokov väzenia.

romanhilek

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 18636x
Priemerná čítanosť článkov: 1864x

Autor blogu

Kategórie