Založ si blog

SLOVENSKO A PODNIK? -A-NIE! !!

„Najmocnejší aktívom, ktoré všetci máme, je naša myseľ. Ak je dobre vytrénovaná, dokáže vytvoriť obrovské bohatstvo.“ (Robert Kiyosaki)

 

Bohužiaľ na Slovensku tento citát evidentne pre slušného a poctivého občana – podnikateľa neplatí. Môžete mať neobyčajne vytrénovanú myseľ, no pokiaľ tu existujú zákony, ktoré platia len pre „tých dolu“, tak…. ? Tak nič!

 

Chcete byt sám sebe pánom a podnikať? A k tomu ste Slovák a obyčajná osoba, ktorá sa chce živiť poctivou prácou bez podvádzania či obchádzania zákonov? Tak na podnikanie určite zabudnite!!! Veľkorysé štátne úľavy sa konať nebudú, pretože nie ste VEĽKÝ investor so zaujímavým nápadom, ktorý sa po niekoľkých rokoch úspešného podnikania odoberie na „odpočinok“ na Kajmanské ostrovy. A ak z nejakého dôvodu sa Kajmany nezrealizujú, tak bude „tých hore“ držať v šachu, až kým nedostane ešte lepšie podmienky ako domáci producent.

 

No Slovenskí politici – oligarchovia sú radi, že živnostníci sú na úpadku. „Podnikateľom“ ako Bašternák a Široký, finančné skupiny ako Penta a J&T a „politici“ ako Fico a Kaliňák, tým sa darí. Zámerne som dal do úvodzoviek tieto dve slová – podnikatelia a politici, pretože z môjho pohľadu slušní podnikatelia nekradnú a politik v pravom zmysle slova je vlastenec a nie vlastizradca. Viem, tieto dve slová môžu byť podobné pre niekoho s nižším IQ a možno to je dôvod, prečo si tieto dva tak rozdielne pojmy vo vláde pletú.

 

Ako tak chodím medzi ľudí a spomenie sa meno Fico, tak vidím, ako tá zlosť a hnev v nich vrie a pení. A ja sa ani nedivím! Len by som rád vedel, či sa mu dobre spí alebo či sa vôbec dokáže pozrieť do zrkadla. Po tom všetkom, čo za posledné roky napáchal.

 

A tí slušní a poctiví živnostníci, čím majú vyšší zárobok, tým vyššie odvody. A odvody do sociálnej poisťovne? Tento princíp je chorý. Keď máte vyšší zárobok, tým pádom aj viac zaplatíte sociálnej poisťovni a ja sa pýtam, prečo? Sú jasnovidci a vedia, že vyšší zárobok sa rovná viac chorôb?

 

A čo ten nasledujúci rok? Prídu menšie zisky ale odvody ostanú na základe minulého roku, kedy sa darilo.  Potom prídu pôžičky, po čase exekútori a zo slušného podnikateľa sa stane človek bojujúci o strechu nad hlavou. A za to môžu neskutočne vysoké odvody nastavené vládou.

 

Strana NAJ chce zrušiť reťazovité účtovanie DPH a platiť sa bude daň len na konci reťazca. Týmto opatrením zlikvidujeme karuselové podvody s DPH. Sme 2. najväčšou krajinou v korupcii na svete a  musíme prispôsobiť opatrenia, ktoré sú v záujme celej slovenskej spoločnosti, aby sa už nepodvádzalo s DPH. 2 MLD EUR na DPH ročne zmizne na Slovensku, takže opatrenie na zrušenie reťazovitého účtovania DPH sú životne nevyhnutné pre zdravý chod štátu, ktorý chceme zachrániť.

Budú zrušené zmluvy s oligarchiou min. vo výške ročných kontraktov 2,8 MLD EUR. Ušetríme ročne minimálne 1,4 MLD EUR.

 

Zavedieme odvodové zóny v rámci SR podľa % miery nezamestnanosti. V okresoch s vysokou mierou nezamestnanosti sa budú platiť nižšie odvody ako v okresoch s nízkou mierou nezamestnanosti. Štát bude podporovať slovenské firmy pri tvorbe pracovných príležitostí. Namiesto jedného veľkého investora podporíme početné slovenské firmy.

 

Chceme presadiť, aby odvody živnostníkov boli viazané na príjem.  Založenie živnosti a firmy musí byť jednoduché a rýchle ako „nákup v obchode“. Daňové orgány budú mať povinnosť riadiť sa heslom: „Najskôr pomoc, potom pokuta.“ Vytvoríme mikropôžičkový program pre začínajúcich podnikateľov do výšky 50 tis. EUR.

 

Použijem ešte jeden citát: „Tajomstvo úspešného náboru zamestnancov znie: Hľadajte ľudí, ktorí chcú zmeniť svet.“ (Marc Benioff)

A strana NAJ isto nezmení celý svet, ale Slovensko určite!

Roman Hílek

člen predsedníctva strany NAJ a zástupca manuálne pracujúcich ľudí na Slovensku

Výsledek obrázku pro podnikanie

 

Píšu sa dejiny! !!

04.07.2017

„Dejiny sú svedkami času, svetlom pravdy, živou pamäťou, učiteľkou života a poslom minulosti.“ Povedal veľký muž minulosti Marcus Tullius Cicero. Áno, dejiny sú nezvratnou súčasťou viac »

NÁDEJ PRE VŠETKÝCH

23.06.2017

Čestnosť, precíznosť a poctivosť. Tri slová, ktoré robia ľudí ľuďmi. Tri slová, ktoré by mali vládnuť svetom ako takým. A však vo svete politiky by to malo platiť dvojnásobne. Áno, viac »

DUSÍME SA! !!

14.06.2017

„Veci, ktoré nás zničia: politika bez princípu, potešenia bez svedomia, bohatstvo bez práce, poznanie bez charakteru, podnikanie bez morálky, veda bez ľudskosti a zbožná úcta bez ochoty obetovať viac »

Nemocnica, Brezno

Prvá etapa obchvatu Brezna na ceste I/66 je už v prevádzke

21.09.2017 19:06

Obchvat v dĺžke dva a pol kilometra je podľa cestárov riešený ako dvojpruhová obojsmerná komunikácia.

katalansko, barcelona, protest

Od referenda odrádzajú Kataláncov opozičné strany aj Rafael Nadal

21.09.2017 18:53

Neviem si predstaviť Španielsko bez Katalánska a Katalánsko bez Španielska. Nechcem, aby sa to stalo, vyhlásil v Prahe španielsky tenista Rafael Nadal.

le pen

Rozkol v Le Penovej strane pokračuje, opustil ju podpredseda

21.09.2017 18:04

Problémy Národného frontu sa Philippotovým odchodom nekončia. Strana je podľa komentátorov ideovo vyprázdnená a okrem novej agendy si už hľadá aj nový názov.

letisko, bratislava, m. r. štefánika

Cez bratislavské letisko prešlo najviac cestujúcich v histórii

21.09.2017 17:10

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v auguste rekordných 296 920 cestujúcich, to je najväčší mesačný počet v histórii.

romanhilek

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 16948x
Priemerná čítanosť článkov: 1695x

Autor blogu

Kategórie