Založ si blog

SLOVENSKO A PODNIK? -A-NIE! !!

„Najmocnejší aktívom, ktoré všetci máme, je naša myseľ. Ak je dobre vytrénovaná, dokáže vytvoriť obrovské bohatstvo.“ (Robert Kiyosaki)

 

Bohužiaľ na Slovensku tento citát evidentne pre slušného a poctivého občana – podnikateľa neplatí. Môžete mať neobyčajne vytrénovanú myseľ, no pokiaľ tu existujú zákony, ktoré platia len pre „tých dolu“, tak…. ? Tak nič!

 

Chcete byt sám sebe pánom a podnikať? A k tomu ste Slovák a obyčajná osoba, ktorá sa chce živiť poctivou prácou bez podvádzania či obchádzania zákonov? Tak na podnikanie určite zabudnite!!! Veľkorysé štátne úľavy sa konať nebudú, pretože nie ste VEĽKÝ investor so zaujímavým nápadom, ktorý sa po niekoľkých rokoch úspešného podnikania odoberie na „odpočinok“ na Kajmanské ostrovy. A ak z nejakého dôvodu sa Kajmany nezrealizujú, tak bude „tých hore“ držať v šachu, až kým nedostane ešte lepšie podmienky ako domáci producent.

 

No Slovenskí politici – oligarchovia sú radi, že živnostníci sú na úpadku. „Podnikateľom“ ako Bašternák a Široký, finančné skupiny ako Penta a J&T a „politici“ ako Fico a Kaliňák, tým sa darí. Zámerne som dal do úvodzoviek tieto dve slová – podnikatelia a politici, pretože z môjho pohľadu slušní podnikatelia nekradnú a politik v pravom zmysle slova je vlastenec a nie vlastizradca. Viem, tieto dve slová môžu byť podobné pre niekoho s nižším IQ a možno to je dôvod, prečo si tieto dva tak rozdielne pojmy vo vláde pletú.

 

Ako tak chodím medzi ľudí a spomenie sa meno Fico, tak vidím, ako tá zlosť a hnev v nich vrie a pení. A ja sa ani nedivím! Len by som rád vedel, či sa mu dobre spí alebo či sa vôbec dokáže pozrieť do zrkadla. Po tom všetkom, čo za posledné roky napáchal.

 

A tí slušní a poctiví živnostníci, čím majú vyšší zárobok, tým vyššie odvody. A odvody do sociálnej poisťovne? Tento princíp je chorý. Keď máte vyšší zárobok, tým pádom aj viac zaplatíte sociálnej poisťovni a ja sa pýtam, prečo? Sú jasnovidci a vedia, že vyšší zárobok sa rovná viac chorôb?

 

A čo ten nasledujúci rok? Prídu menšie zisky ale odvody ostanú na základe minulého roku, kedy sa darilo.  Potom prídu pôžičky, po čase exekútori a zo slušného podnikateľa sa stane človek bojujúci o strechu nad hlavou. A za to môžu neskutočne vysoké odvody nastavené vládou.

 

Strana NAJ chce zrušiť reťazovité účtovanie DPH a platiť sa bude daň len na konci reťazca. Týmto opatrením zlikvidujeme karuselové podvody s DPH. Sme 2. najväčšou krajinou v korupcii na svete a  musíme prispôsobiť opatrenia, ktoré sú v záujme celej slovenskej spoločnosti, aby sa už nepodvádzalo s DPH. 2 MLD EUR na DPH ročne zmizne na Slovensku, takže opatrenie na zrušenie reťazovitého účtovania DPH sú životne nevyhnutné pre zdravý chod štátu, ktorý chceme zachrániť.

Budú zrušené zmluvy s oligarchiou min. vo výške ročných kontraktov 2,8 MLD EUR. Ušetríme ročne minimálne 1,4 MLD EUR.

 

Zavedieme odvodové zóny v rámci SR podľa % miery nezamestnanosti. V okresoch s vysokou mierou nezamestnanosti sa budú platiť nižšie odvody ako v okresoch s nízkou mierou nezamestnanosti. Štát bude podporovať slovenské firmy pri tvorbe pracovných príležitostí. Namiesto jedného veľkého investora podporíme početné slovenské firmy.

 

Chceme presadiť, aby odvody živnostníkov boli viazané na príjem.  Založenie živnosti a firmy musí byť jednoduché a rýchle ako „nákup v obchode“. Daňové orgány budú mať povinnosť riadiť sa heslom: „Najskôr pomoc, potom pokuta.“ Vytvoríme mikropôžičkový program pre začínajúcich podnikateľov do výšky 50 tis. EUR.

 

Použijem ešte jeden citát: „Tajomstvo úspešného náboru zamestnancov znie: Hľadajte ľudí, ktorí chcú zmeniť svet.“ (Marc Benioff)

A strana NAJ isto nezmení celý svet, ale Slovensko určite!

Roman Hílek

člen predsedníctva strany NAJ a zástupca manuálne pracujúcich ľudí na Slovensku

Výsledek obrázku pro podnikanie

 

Píšu sa dejiny! !!

04.07.2017

„Dejiny sú svedkami času, svetlom pravdy, živou pamäťou, učiteľkou života a poslom minulosti.“ Povedal veľký muž minulosti Marcus Tullius Cicero. Áno, dejiny sú nezvratnou súčasťou viac »

NÁDEJ PRE VŠETKÝCH

23.06.2017

Čestnosť, precíznosť a poctivosť. Tri slová, ktoré robia ľudí ľuďmi. Tri slová, ktoré by mali vládnuť svetom ako takým. A však vo svete politiky by to malo platiť dvojnásobne. Áno, viac »

DUSÍME SA! !!

14.06.2017

„Veci, ktoré nás zničia: politika bez princípu, potešenia bez svedomia, bohatstvo bez práce, poznanie bez charakteru, podnikanie bez morálky, veda bez ľudskosti a zbožná úcta bez ochoty obetovať viac »

brexit

Britská vláda plne podporuje Mayovej plán brexitu

24.09.2018 23:23

Britská premiérka sa drží svojho návrhu známeho ako plán z Chequers aj napriek kritike zo strany lídrov EÚ.

Sýria Rusko S-300 obrana protivzdušná dodanie

Konašenkov: Radar dokazuje, že za zostrelenie Iliušina môže Izrael

24.09.2018 23:12

Podľa záznamu z komplexu S-400 z ruskej vojenskej základni Humajmím bolo pôvodným cieľom rakety izraelské viacúčelové stíhacie lietadlo typu F-16.

Irán prehliadka útok obete spomienka

Irán pohrozil USA a Izraelu ničivou odvetou za útok v Ahváze

24.09.2018 22:23

Teherán obvinil Saudskú Arábiu a Spojené arabské emiráty, že čin, ktorý si vyžiadal 25 mŕtvych, financovali.

zjuganov, Žirinovský

Putinovo Jednotné Rusko prehralo štvrté gubernátorské voľby

24.09.2018 21:23

Podľa expertov sa protestné hlasovanie javí ako reakcia na nepopulárne rozhodnutie zvýšiť vek odchodu do penzie.

romanhilek

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 20001x
Priemerná čítanosť článkov: 2000x

Autor blogu

Kategórie