Založ si blog

DUSÍME SA! !!

„Veci, ktoré nás zničia: politika bez princípu, potešenia bez svedomia, bohatstvo bez práce, poznanie bez charakteru, podnikanie bez morálky, veda bez ľudskosti a zbožná úcta bez ochoty obetovať sa.“ Mahátma Gándhí

 

Áno, som obyčajný človek. Obyčajný, nahnevaný a povedal som si, že takto už ďalej nechcem žiť. Naozaj je u nás politika bez princípu a o bohatstve bez práce radšej ani hovoriť nebudem. A rozhodol som sa konať! Počas niekoľko mesačného zbierania podpisov som si vypočul tisícky príbehov. A ich konce? V mnohých prípadoch sa happy end nekonal a tí ďalší ešte stále bojujú s financiami, s exekútorom, so životom ako takým.

 

Mladý, zdravý, inteligentný človek môže mať ambície na Slovensku? Ak je to synáčik alebo dcérenka zbohatlíka a chce podnikať, tak svoje ambície dosiahne vždy. Veď otecko vybaví a otecko zaplatí a slovo exekútor poznajú len zo slovníka cudzích slov.

 

No človek, ktorý naozaj má potenciál a nápad, žiaľ nemá financie na uskutočnenie svojho sna. A keď nechce zakrpatieť pri páse, siahne po úvere. No zobrať si v dnešnej dobe úver je podľa mňa čistá sebevražda. Vezmete si 60 000€ a budete musieť vrátiť 120 000€. No žiadna výhra!

 

Prídu problémy, menšie obraty, menšie zisky ale väčšie a väčšie výdaje. No a aby toho nebolo málo, príde choroba. A v dnešnom Slovensku, kde sú nemocnice v katastrofálnom stave alebo sa z nich stanú súkromné firmičky pre oligarchov, človek strednej triedy nemá šancu. Všetky životné úspory dá súkromným nemocniciam aby sa z toho ako tak dostal. A po pravde, stredná trieda na Slovensku vymrela. Sú len tí bohatí alebo chudobní.

 

No a ako sa hovorí, keď máš zdravie, máš všetko, tak ľudia v čase choroby prestanú riešiť biznis a začnú riešiť svoje zdravie. Povedia si, veď keď vyzdraviem, všetko splatím a všetko bude zasa ok. Ale nebude. Exekútor sa nepýta, exekútor koná. Jedna výzva za druhou a penále z omeškania rastú každým dňom. Áno, človek vyzdravie, no zároveň príde o strechu nad hlavou a štát je „bohatší“ o ďalšieho bezdomovca.

 

Toto je jeden príbeh z tisíca a mohol by som pokračovať. Keď si človek vezme úver, v poriadku. Viem, že si chce splniť sen. Ale zaplatiť ráz toľko? To je zdieranie ľudí bankovými subjektmi. Neľudské, neetické a vonkoncom hyenické.  Slováci, toto chcete ďalej akceptovať, podporovať?  Štát je nastavený pre firmy zbohatlíkov a proti nám, obyčajným ľuďom! A toto musíme zmeniť!

 

Nemáme v povahe sa vzdať a preto strana NAJ chce obnoviť už zaniknutú strednú vrstvu, ktorá je tak potrebná pre ekonomiku Slovenska ako kyslík pre každého z nás. Keď ho nemáme, dusíme sa ako sa dusí aj Slovensko v pevnom zovretí oligarchie.

 

 

 

Roman Hílek

člen predsedníctva strany NAJ a zástupca manuálne pracujúcich ľudí na Slovensku

Píšu sa dejiny! !!

04.07.2017

„Dejiny sú svedkami času, svetlom pravdy, živou pamäťou, učiteľkou života a poslom minulosti.“ Povedal veľký muž minulosti Marcus Tullius Cicero. Áno, dejiny sú nezvratnou súčasťou viac »

NÁDEJ PRE VŠETKÝCH

23.06.2017

Čestnosť, precíznosť a poctivosť. Tri slová, ktoré robia ľudí ľuďmi. Tri slová, ktoré by mali vládnuť svetom ako takým. A však vo svete politiky by to malo platiť dvojnásobne. Áno, viac »

SLOVENSKO A PODNIK? -A-NIE! !!

22.05.2017

„Najmocnejší aktívom, ktoré všetci máme, je naša myseľ. Ak je dobre vytrénovaná, dokáže vytvoriť obrovské bohatstvo.“ (Robert Kiyosaki) Bohužiaľ na Slovensku tento citát evidentne viac »

sestry, domáce ošetrenie

Na ošetrovanie doma chýbajú sestry

21.07.2017 12:00

Ošetrenie doma potrebuje čoraz viac ľudí, zdravotné sestry však nestíhajú všetkým kvalitne pomáhať. Situácia sa podľa Slovenskej komory sestier bude zhoršovať.

Trump rusko bábika USA

CIA: Rusko chce ovplyvňovať situáciu v USA

21.07.2017 11:52

Rusko bude pokračovať v zasahovaní do amerických vnútorných záležitostí, uviedol šéf CIA. Vzťahy dvoch hegemónov komplikuje aj vyšetrovanie financií Donalda Trumpa pre jeho údajné prepojenia na Rusko.

Trump

Americký súd potvrdil pozastavenie platnosti Trumpovho dekrétu

21.07.2017 11:33

Federálny sudca neumožnil platnosť Trumpovho dekrétu o obmedzení dotácií mestám, ktoré odmietajú spolupracovať s imigračnými úradmi.

Ústredie práce, práca

Počet ľudí v hmotnej núdzi klesá, medziročne sa znížil o 16-tisíc poberateľov

21.07.2017 11:14

Dávky v hmotnej núdzi dostalo na Slovensku v júni tohto roka 90,1-tisíca osôb. Oproti máju išlo o pokles o 2,4-tisíca ľudí.

romanhilek

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 16154x
Priemerná čítanosť článkov: 1615x

Autor blogu

Kategórie