Založ si blog

DUSÍME SA! !!

„Veci, ktoré nás zničia: politika bez princípu, potešenia bez svedomia, bohatstvo bez práce, poznanie bez charakteru, podnikanie bez morálky, veda bez ľudskosti a zbožná úcta bez ochoty obetovať sa.“ Mahátma Gándhí

 

Áno, som obyčajný človek. Obyčajný, nahnevaný a povedal som si, že takto už ďalej nechcem žiť. Naozaj je u nás politika bez princípu a o bohatstve bez práce radšej ani hovoriť nebudem. A rozhodol som sa konať! Počas niekoľko mesačného zbierania podpisov som si vypočul tisícky príbehov. A ich konce? V mnohých prípadoch sa happy end nekonal a tí ďalší ešte stále bojujú s financiami, s exekútorom, so životom ako takým.

 

Mladý, zdravý, inteligentný človek môže mať ambície na Slovensku? Ak je to synáčik alebo dcérenka zbohatlíka a chce podnikať, tak svoje ambície dosiahne vždy. Veď otecko vybaví a otecko zaplatí a slovo exekútor poznajú len zo slovníka cudzích slov.

 

No človek, ktorý naozaj má potenciál a nápad, žiaľ nemá financie na uskutočnenie svojho sna. A keď nechce zakrpatieť pri páse, siahne po úvere. No zobrať si v dnešnej dobe úver je podľa mňa čistá sebevražda. Vezmete si 60 000€ a budete musieť vrátiť 120 000€. No žiadna výhra!

 

Prídu problémy, menšie obraty, menšie zisky ale väčšie a väčšie výdaje. No a aby toho nebolo málo, príde choroba. A v dnešnom Slovensku, kde sú nemocnice v katastrofálnom stave alebo sa z nich stanú súkromné firmičky pre oligarchov, človek strednej triedy nemá šancu. Všetky životné úspory dá súkromným nemocniciam aby sa z toho ako tak dostal. A po pravde, stredná trieda na Slovensku vymrela. Sú len tí bohatí alebo chudobní.

 

No a ako sa hovorí, keď máš zdravie, máš všetko, tak ľudia v čase choroby prestanú riešiť biznis a začnú riešiť svoje zdravie. Povedia si, veď keď vyzdraviem, všetko splatím a všetko bude zasa ok. Ale nebude. Exekútor sa nepýta, exekútor koná. Jedna výzva za druhou a penále z omeškania rastú každým dňom. Áno, človek vyzdravie, no zároveň príde o strechu nad hlavou a štát je „bohatší“ o ďalšieho bezdomovca.

 

Toto je jeden príbeh z tisíca a mohol by som pokračovať. Keď si človek vezme úver, v poriadku. Viem, že si chce splniť sen. Ale zaplatiť ráz toľko? To je zdieranie ľudí bankovými subjektmi. Neľudské, neetické a vonkoncom hyenické.  Slováci, toto chcete ďalej akceptovať, podporovať?  Štát je nastavený pre firmy zbohatlíkov a proti nám, obyčajným ľuďom! A toto musíme zmeniť!

 

Nemáme v povahe sa vzdať a preto strana NAJ chce obnoviť už zaniknutú strednú vrstvu, ktorá je tak potrebná pre ekonomiku Slovenska ako kyslík pre každého z nás. Keď ho nemáme, dusíme sa ako sa dusí aj Slovensko v pevnom zovretí oligarchie.

 

 

 

Roman Hílek

člen predsedníctva strany NAJ a zástupca manuálne pracujúcich ľudí na Slovensku

Píšu sa dejiny! !!

04.07.2017

„Dejiny sú svedkami času, svetlom pravdy, živou pamäťou, učiteľkou života a poslom minulosti.“ Povedal veľký muž minulosti Marcus Tullius Cicero. Áno, dejiny sú nezvratnou súčasťou viac »

NÁDEJ PRE VŠETKÝCH

23.06.2017

Čestnosť, precíznosť a poctivosť. Tri slová, ktoré robia ľudí ľuďmi. Tri slová, ktoré by mali vládnuť svetom ako takým. A však vo svete politiky by to malo platiť dvojnásobne. Áno, viac »

SLOVENSKO A PODNIK? -A-NIE! !!

22.05.2017

„Najmocnejší aktívom, ktoré všetci máme, je naša myseľ. Ak je dobre vytrénovaná, dokáže vytvoriť obrovské bohatstvo.“ (Robert Kiyosaki) Bohužiaľ na Slovensku tento citát evidentne viac »

Alitalia

Alitalia mohla dostať nepovolenú pomoc od štátu

23.04.2018 22:38

Talianska letecká spoločnosť Alitalia mohla ťažiť z nelegálnej podpory štátu, oznámila v pondelok Európska komisia. Vyšetrí to.

ján kuciak, priatelka, vražda, martina kusnirova

Ján Kuciak a Martina Kušnírová sa stanú čestnými občanmi mesta Žilina

23.04.2018 22:32

S návrhom prišlo 28 z 31 poslancov žilinského mestského zastupiteľstva.

NATO

Vstup balkánskych krajín do NATO povedie k destabilizácii, miení Rusko

23.04.2018 21:40

Čierna Hora vstúpila do NATO proti vôli občanov. Je to najzávažnejšie porušenie princípov modernej demokracie, tvrdí šéfka ruského parlamentu Matvijenková.

polícia, študent, zadržanie,

Na pražskom letisku zadržali cudzincov, ktorí mali surovo napadnúť čašníka

23.04.2018 21:14

Muži sú podozriví zo spáchania trestného činu ťažkého ublíženia na zdraví a výtržníctva, za čo im hrozí až desať rokov väzenia.

romanhilek

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 18638x
Priemerná čítanosť článkov: 1864x

Autor blogu

Kategórie